Tüp Bebek Tedavisine Genel Bakış

Yayın Tarihi: 16-02-2018 10:31:41 | Yer: Genel Bilgiler | 78 kez gösterilmiştir |

In vitro fertilizasyon (IVF) doğurganlık veya genetik problemleri tedavi etmek ve çocuğun gelişimine yardımcı olmak için kullanılan karmaşık bir dizi prosedür.

IVF sırasında olgun yumurtalıklar yumurtalıklarınızdan toplanır (alınır) ve bir laboratuarda sperm tarafından döllenir. Döllenmiş yumurta (embriyo) veya yumurta uterusunuza implante edilir. IVF'nin bir döngüsü yaklaşık iki hafta sürer.

IVF, yardımcı üreme teknolojisinin en etkili şeklidir. İşlem kendi yumurtalarını ve eşinizin spermini kullanarak yapılabilir. Veya IVF bilinen veya bilinmeyen bir donörden yumurta, sperm veya embriyo içerebilir. Bazı durumlarda, uterusuna embriyo implante edilen bir gebelik taşıyıcısı kullanılabilir.

IVF kullanan sağlıklı bir bebeğiniz olma şansınız, yaşınıza ve infertilitenin nedenine bağlı olarak birçok faktöre bağlıdır. Buna ek olarak IVF zaman alıcı, pahalı ve invaziv olabilir. Uterusunuza birden fazla embriyo yerleştirilirse, IVF birden fazla fetusa sahip bir gebelikle sonuçlanabilir (birden fazla gebelik).

Doktorunuz, IVF'nin nasıl çalıştığını, potansiyel riskleri ve infertiliteyi tedavi etmenin bu yöntemin sizin için uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir.


Pay